بهترین مرکز لیزر موهای زائد مشهد

از مهمترین مواردی که در زیبایی پوست صورت و بدن تاثیر دارد، حذف موهای زائد می ­باشد که توسط لیزر موهای زائد می تواند انجام گیرد. لیزر جزو برترین و رضایت بخش ترین روش های حذف موهای زائد است.

 در ایران این روش چندین سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. برای بدست آوردن بهترین نتیجه، انتخاب مرکز مناسب برای انجام لیزر موهای زائد بسیار مهم است. 

در انتخاب مرکز باید به مواردی مثل سابقه تکنیسن ها و دستگاه های لیزر مورد استفاده توجه کنید.

تصویر لیزر موی صورت بانوان

 

بهترین مرکز لیزر در مشهد کجاست؟

 
ما در کلینیک تندیس سلامت با بهره گیری از تکنسین های باتجربه و بهترین دستگاه های لیزر مشهد مانند لیزر کندلا و لیزر پلاتینیوم، تلاش می کنیم تا رضایت بخش ترین نتایج را برای شما رقم بزنیم. کلینیک تندیس سلامت از معتبر ترین کلینیک های زیبایی در مشهد است که تمامی خدمات زیبایی را زیر نظر پزشکان متخصص نظیر دکتر علی حسینی و دکتر شهاب فعلی به شما مراجعین محترم ارائه می کند. در ادامه به برخی از پرتکرار ترین سوالات مربوط به لیزر موهای زائد پاسخ می دهیم.
 

بهترین روش از بین بردن موهای زائد چیست؟

اگر از اصلاح موهای زائد بدن خود با ژیلت یا دستگاه اپیلاسیون خانگی راضی نیستید، لیزر موهای زائد احتمالا گزینه‌ای جذاب برای شما است. لیزر موهای زائد شما را از دردسر سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی خلاص می کند. اما لیزر موهای زائد مانند هر تكنولوژى جديدی كه ممكن است مورد سوء استفاده قرارگيرد، بسيارى ازكساني كه بدون مطالعه قبلى و صرفاً براساس تبليغات يا قيمت ارزانتر، اقدام به انجام لیزر موهای زائد كردند را مأيوس كرده است.

آیا لیزر موها را کاملا از بین می برد؟

با لیزر موهای زائد صددرصد موهای شما از بین نمی‌رود اما باید بدانید موهای سرسخت و زبری که مدت‌ها از وجودشان رنج می‌بردید، بسیار کم می‌شوند و اگر چیزی از آنها باقی بماند، موهایی نازک و غیرقابل دیدن هستند. دیگر نگران کمبود وقت برای شیو کردن روزانه و تحمل درد و هزینه‌های اپیلاسیون نباشید. درواقع بسیاری از بیماران تجربه رشد کامل و مجدد مو چند سال پس از آخرین دوره استفاده را دارند. این امر به این معنی است که اگر چه درمان لیزر با این دستگاه به‌طور اساسی موجب کاهش تعداد موهای بدن می‌شود ولی روشی دائمی برای رفع همیشگی رشد مو نیست. حجم موهای زائد، تنها در جلسات اول ۸۰٪ کاهش پیدا می کند و رو به نازک شدن و در نهایت باعث ریزش آن می شود، لیزر برای مدت زمان زیادی نگرانی شما را از رشد مجدد موهای زائد راحت می کند.

تصویر لیزر موی دست مشهد

لیزر چگونه باعث از بین رفتن موهای زائد می شود؟

به طور کلی فرآیند لیزر موهای زائد بدن یکی از رایج‌ترین روش‌های اصلاح است که در آن از نور لیزر با شدتی متناسب استفاده می‌شود. طی این رویه نور لیزر به فولیکول‌های مو تابانده می‌شود، سپس رنگدانه‌‌های فولیکول‌ها نور را جذب می‌کنند و عملا موها از بین می‌روند. درواقع افزایش دما در ریشه‌ی مو همان چیزی است که باعث از بین رفتن فولیکول می‌شود. سپس بعد از تخریب فولیکول بر اثر تابش لیزر، رشد مو متوقف شده و بعد از حدود ۱ تا ۲ هفته، موها ریزش می‌کنند.

آیا امکان رشد مجدد مو پس از لیزر وجود دارد؟

ممکن است برای کاهش قابل توجه موهای زائد به چندین دوره لیزر درمانی نیاز باشد و همچنین حذف دائمی موها در این روش تضمینی نمی­ باشد و ممکن است موهای بدن به دلایل مختلف مجدد رشد کنند، مانند هیروتیسم یا مردمویی که 10 درصد خانم­های 18 تا 35 سال را تحت تاثیر قرار داده است، که معمولا به علت اختلالات هورمونی این اتفاق می ­افتد. که در این موارد باید از لیزر درمانی دوره ­ای بهره برد. به زبان ساده تر بعد از انجام دوره های لیزر شما باید برای شارژ لیزر و باقی ماندن اثر آن به صورت دوره ای و هرچند ماه یکبار بسته به نوع و شرایط پوست تان برای انجام لیزر به مطب پزشک مراجعه کنید. علم پزشکی هیچ تاییدی در خصوص از بین رفتن موها به طور دائمی و صد در صد ندارد. برای از بین بردن موهای زائد در بیشتر افراد، باید چند مرحله لیزر انجام شود. در برخی موارد ممکن است که زمان از بین رفتن موهای زائد چندین سال زمان ببرد. باید به مراقبت‌هایی که پس از انجام لیزر نیاز است توجه داشت.

آیا لیزر برای پوست های تیره مناسب است؟

پیش از این، از روش درمانی لیزر برای رفع موهای زائد تنها برای افراد با رنگ پوست روشن استفاده می‌شد، اما با پیشرفت تکنولوژی، امروزه لیزر موهای زائأ برای بیماران با رنگ پوست تیره هم انجام می‌شود و برای آن‌ها امن بوده و خطری ندارد. لیزر الکس کندلا برای پوست‌های تیره هم کاربرد دارد.

چند جلسه لیزر برای از بین رفتن کامل موها نیاز است؟

تشخیص این که چه کسی به انجام لیزر نیاز دارد و تا چه میزان باید این کار را انجام دهد تا کاملاً موها رفع شوند، غیرممکن است. لیزر بهترین و مؤثرترین شیوه برای درمان موهای زائد موجود در قسمت بازو، سینه، پشت و شانه است. دوره درمان لیزر به دلیل متفاوت بودن افراد و الگوی رشد موها، در هر فرد متفاوت است اما به‌طور میانگین برای برطرف شدن موها بین ۳ تا ۷ جلسه نیاز است.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در مشهد چیست؟

دستگاه لیزر الکس کندلا از محبوب ترین دستگاه های لیزر موجود در بازار است و بیشتر مراجعین لیزر کندلا را به خاطر عملکرد بسیار خوبش به سایر دستگاه های لیزر ترجیح می دهند.

دستگاه لیزر پلاتینیوم از جدیدترین و به روز ترین دستگاه های موجود در بازار است که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها، نتیجه ای رضایت بخش برای شما به ارمغان می آورد.

ما در کلینیک تندیس سلامت با کمک تکنسین های با تجربه و دستگاه لیزر الکس کندلا و همچنین لیزر پلاتینیوم سعی داریم بهترین نتیجه را از لیزر برای شما به ارمغان آوریم.

دستگاه لیزر کندلا و لیزر پلاتینیوم مشهد

فرآیند لیزر موهای زائد بدن به چه شکلی است؟

به منظور انجام اصلاح موهای بدن، در ابتدا فرد باید موهای خود را تا چند میلی‌متر بالاتر از سطح پوست کوتاه کند. پس از این کار و با مراجعه به کلینیک مدنظر، معمولاً اپراتور از داروی بی‌حسی موضعی ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از لیزر کردن موها استفاده می‌کند. لیزر روی فولیکول‌های مو اثر می‌گذارد. لیزر موهای زائد به شکلی طراحی شده که باعث داغ شدن پیاز مو و غیرفعال شدن فولیکول‌ها شود.
لیزر فقط موها را مورد هدف قرار میدهد. از هوشمند بودن این روش می توان به این مورد اشاره کرد که گرمای لیزر باعث از کار افتادن و غیرفعال شدن فولیکول‌ها می‌شود، اما این گرما کاملاً دقیق و هدفمند است. یعنی هیچ آسیبی به پوست و بافت‌های مجاور فولیکول وارد نمی‌شود. البته گاهی در اثر کم تجربه بودن اپراتور پوست آسیب می‌بیند.
لیزر باعث حذف دائمی موهای زائد می‌شود. لیزر درمانی می‌تواند بین ۸۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. بعد از اولین جلسه لیزر درمانی شاهد این اتفاق هستید.

در مرحله‌ی بعد، تکنسین یک پالس نوری به ناحیه‌ی مدنظر می‌تاباند و آن منطقه را برای چند دقیقه مورد بررسی قرار می‌دهد تا مطمئن شود که تنظیمات به شکلی بهینه برای آن فرد عمل می‌کند و واکنش‌هایی همراه با حساسیت در بدن فرد دیده نمی‌شود. هنگامی که هیچ نتیجه‌ی نگران کننده‌ای ظاهر نشد اپراتور کار را به شکل کامل پیش می‌برد و پس از آن ممکن است به شما بسته‌های یخ، کرم یا لوسیون‌های ضد التهاب ارائه شود تا هر گونه ناراحتی و احتمالا سوزش یا دردی را کاهش دهد. اصلاح موهای زائد با استفاده از لیزر معمولا طی یک دوره‌ی چهار تا شش هفته‌ای و تا زمانی که رشد موها متوقف شود، برنامه‌ریزی می‌شود.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید، باید از شش هفته قبل از درمان، از هر گونه اپیلاسیون یا الکترولیز موها اجتناب کنید. چراکه چنین اقداماتی می‌تواند لیزر ریشه‌های مو را هدف قرار دهد و فرآیند لیزر را با اثربخشی کمتر همراه کند.

استفاده از لیزر با فوایدی همراه است که در حالت کلی شامل موارد زیر می‌شود:

  • دقت بالا
  • سرعت عملکرد بالا
  • نتیجه‌بخشی

مواردی که باید قبل از لیزر موهای زائد رعایت کنید:

1- عدم مصرف تركيبات ايزوترتينوئين

حداقل 6 ماه قبل از انجام لیزر موهای زائد از مصرف قرص هاي خوراكي با تركيبات ايزو ترتينوئين مثل ( آكوتان، دكوتان، رآكوتان و …) خودداری کنید و در صورت مصرف موضعي آن حداقل به مدت يك هفته قبل از لیزر موهای زائد از آنها استفاده نکنید.

2- آگاهی دادن به پزشک

از هر دارویی مصرف می‌کنید یا به هر بیماری که مبتلا هستید، قبل از انجام لیزر موهای زائد به پزشکتان اطلاع دهید. در صورتی که در طول دوران لیزر شروع به مصرف دارویی کردید حتما در جلسه بعدی به اپراتور خود اطلاع دهید.

3- سابقه تبخال

اگر سابقه تب خال داريد حداقل 48- 24 ساعت قبل از درمان با ليزر مو از داروهاي ضد ويروسي استفاده شود.

4- عدم استفاده از دئودورانت، مرطوب کننده و … روی پوست محل درمان

اطمینان حاصل کنید که تمام نواحی که قرار است تحت درمان لیزر قرار بگیرد از هرگونه نرم‌کننده، کرم و محصولات آرایشی عاری باشند. اسپری، کرم‌های برنزه و مرطوب کننده، روغن‌ها و همه محصولات آرایشی، وقتی در معرض پرتو لیزر قرار می‌گیرند می‌سوزند و به پوست شما آسیب می‌زنند.

5- زمان بندی قبل از انجام لیزر موهای زائد

قبل از انجام لیزر موهای زائد با توجه به اینکه کدام ناحیه از بدنتان قرار است تحت درمان لیزر قرار گیرد زمان بندی مناسب را انجام دهید. قسمت‌هایی مانند صورت، زیربغل یا بیکینی زمان کمی می‌برد اما سایر اعضا مانند پا، کل بدن ، لیزر مردان و امثال آن زمان زیادی از شما می‌گیرند.

6- پرهیز از برنزه کردن

6 هفته قبل از لیزر موهای زائد از آفتاب گرفتن یا برنزه کردن اجتناب کنید. اکثر افراد در پاییز و زمستان و حتی بهار به رفع موهای زائد با لیزر می‌پردازند تا بتوانند در تابستان از داشتن پوستی نرم و لطیف لذت ببرند.

7- لایه برداری خفیف قبل از لیزر موهای زائد

سه یا چهار روز قبل از لیزر موهای زائد ناحیه‌ای از بدنتان که قرار است تحت درمان قرار گیرد را لایه‌برداری کنید.

8- شیو کردن

مناطقی که قرار است تحت لیزر قرار بگیرد شب قبل از درمان شیو کنید. نواحی از پوست که قرار است لیزر شود باید صاف باشند زیرا هر مویی که بالای سطح پوست قرار دارد، انرژی لیزر را قبل از رسیدن به ریشه در فولیکول جذب می‌کند. این می‌تواند سطح پوست را هدف قرار بدهد و نتایج ضعیفی داشته باشد. صبح درمان به فکر شیو کردن نیافتید، چون قطعاً می‌تواند باعث آسیب به پوست شما شود.

9- بارداری

در صورت بارداری و یا اقدام برای بارداری استفاده از لیزر ممنوع است و در دوران شیردهی، به دلیل اختلالات هورمونی به وجود آمده با تایید پزشک و تعهد فرد امکان پذیر است.

10- ژل و بوتاکس

در صورت تزریق ژل و بوتاکس حتما به اپراتور خود اطلاع دهید.

اقدامات بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

باید در حین دوره ی لیزر بدانید که اصلاً دست به اپیلاسیون و وکس نزنید; و فقط با تیغ شیو کنید تا فولیکول‌های مو قوت بگیرد.
حداقل یک هفته بعد از لیزر در مقابل معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
باید توجه داشته باشید در برخی از بیماران که سابقه عارضه در لیزر مو های زائد در آنها دیده شده، احتمال رخ دادن عارضه در آنها زیادتر می باشد.
گاهی اوقات پس از چند ساعت حالت قرمزی ایجاد شده از لیزر از بین می رود و همچنین برای چنین مواقعی پس از لیزر استفاده از پماد اکسید زینک یا کرم های ترمیم کننده ی کافی است.

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

برای همه قسمت‌های بدن، نواحی کوچک و بزرگ بدن مناسب است.
باعث ایجاد رنگ پوستی یک دست‌ می‌­شود.
در اکثر موارد بین 3 تا 8 جلسه ریزش موها دائمی می­‌شود.
نسبت به سایر روش های از بین بردن موهای زائد، درد و ناراحتی بسیار کمتری دارد.
داشتن سرعت بسیار بالا
انتخاب هدفمند و دقیق موهای زائد
قابل پیش ­بینی بودن مدت حذف موهای زائد
از بین رفتن حجم بیشتری از موهای زائد نسبت به سایر روش‌ها
عارضه این روش بسیار کم است و در صورت داشتن هر یک از عوارض شایع مانند قرمزی و تورم، این عوارض پس از مدت کوتاهی از بین می‌روند.
لیزر نیازی به عمل جراحی ندارد و پس از لیزر شخص می‌تواند کارهای روزانه‌اش را انجام دهد.
در صورت رشد مجدد موها، این موها بسیار کمتر و کمرنگ‌تر هستند.
این روش موجب روشن شدن و صاف شدن پوست می‌شود که همه این موارد سبب زیباتر شدن پوست می‌گردد.

معایب لیزر موهای زائد چیست؟

برای به دست آمدن نتیجه دلخواه به چندین جلسه درمانی نیاز است.
برای موهای با رنگ روشن مانند بلوند به علت کمبود رنگدانه ممکن است لیزر مو گزینه مناسبی نباشد.
نسبت سایر روش­ها هزینه بالایی در کوتاه مدت دارد اما این هزینه ­ها در بلند مدت جبران می­شوند.

 

 

عوارض و خطرات لیزر موهای زائد چیست؟

روش لیزر موهای زائد اگر به‌ درستی انجام نشود ممکن است باعث ایجاد سوختگی و ناراحتی‌های پوستی برای شخص تحت درمان شود. بنابراین بهتر است لیزر موهای زائد را در یک مرکز تخصصی با افراد باتجربه در این زمینه، انجام دهید.

برخی عوارض روش لیزر موهای زائد عبارتند از:
تورم، قرمزی و احساس گرما از جمله عوارض طبیعی لیزر بوده که جهت کاهش این عوارض استفاده از کمپرس یخ بعد از لیزر پیشنهاد می‌شود. همچنین می‌توانید برای بهبود موارد گفته شده از کرم‌های خاصی استفاده کنید.
پوسته پوسته شدن و خشکی پوست دو مورد دیگر از عوارض طبیعی لیزر هستند.
لیزر ممکن است باعث سوختگی‌های خفیف در پوست شود که این سوختگی در افراد با پوست های تیره، بیشتر است.
خارش در محل تحت درمان
آسیب‌های چشمی که به دلیل اشعه لیزر است. پس در طول لیزر حتما از عینک‌های مخصوص بر روی چشم‌ها استفاده نمایید.
کبودی خفیف در محل تحت درمان

عوارض ناشی از خطای اپراتور لیزر چیست؟

لکه‌ی پوستی:
ایجاد لکه‌های روشن و تیره‌ی پوستی جزو عوارض بسیار نادر بوده و درمان آن بسیار دشوار است و در برخی از بیماران هیچگاه برطرف نمی‌شود.

سوختگی:
شایع ترین عارضه لیزر سوختگی بوده و گاهی این عارضه بسیار خفیف است معمولا سوختگی طی فرآیند لیزر ناشی از خطای اپراتور بوده که در مواردی امکان دارد پوست تاول بزند. اگر در هنگام لیزر موهای زائد دچار سوختگی شدید حتما به پزشک مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید.

چگونه خطرات ناشی از لیزر موهای زائد را به حداقل برسانیم؟

توجه داشته باشید اپراتورهای مرکزی که در آن لیزر می‌کنید تجربه و تخصص کافی را دارا باشند.
از لیزر مناسب با رنگ پوست خود شما استفاده شود.
حتما زیر نظر پزشک متخصص تمامی خدمات لیزر صورت گیرد.
انجام لیزر در کلینیکی معتبر با دستگاه‌های جدید صورت گیرد.

چگونه از عوارض لیزر موهای زائد جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری و کاهش عوارض لیزر موهای زائد بدن، بهتر است به مراقبت‌های بعد از لیزر توجه کنید.

ازجمله روش‌های کاهش عوارض لیزر موهای زائد بدن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید.
به هیچ عنوان از سولاریوم برای برنزه کردن پوست استفاده نکنید.
بهتر است تا چند ساعت بعد از لیزر موهای زائد صورت از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.
برای کاهش عوارض و التهابات بهتر است از لوسیون یا ژل بعد از هر جلسه لیزر استفاده کنید.

نوشیدن آب فراوان می‌تواند به از بین بردن عوارض ناشی از آن کمک بسیاری کند.

نتیجه گیری:

تاثیر لیزر در مرحله اول به دستگاه استفاده شده و مهارت اپراتور بستگی دارد. همچنین مواردی چون رنگ پوست، ضخامت موها و تراکم مو نیز در اثربخشی لیزر موهای زائد تاثیرگذار هستند.
نکته‌ ای که باید درباره‌ی لیزر موهای زائد بدانید این است که این روش همیشه نمی‌تواند تمامی موهای زائد بدن را از بین ببرد و ممکن است تا ۴۰ درصد از موهای زائد باقی بماند. در جلسه اول تمامی موارد بالا بررسی شده و مناسب‌ترین دستگاه برای لیزر موهای زائد شما انتخاب می‌شود. همچنین علاوه‌بر این موارد باید بدانید کاهش موهای زائد به تعداد جلسات لیزر بستگی داشته و برای لیزر موهای زائد به‌طور معمول ۴ تا ۶ جلسه کافی است.