تاثیر کاشت ابرو در زیبایی چهره

ابرو یکی از عناصر زیبایی در چهره است. ابروهای پر پشت و کشیده روی ویژگی‌های زیبایی افراد تأثیر فراوانی دارند. به همین دلیل برخی افراد که ابروهای کم‌رنگ، کم‌پشت و کوتاهی دارند تصمیم می‌گیرند با استفاده از روش کاشت ابرو این چالش را رفع کنند و علاقه‌مندی به داشتن ابروهای ضخیم، کشیده و زیبا، این روزها بسیار پر طرفدار شده است. باتوجه به این علاقه و تمایل، فرآیند کاشت ابرو به عنوان یک روش مؤثر برای بهبود شکل و ظاهر ابروها، به صورت گسترده‌ای در جهان پذیرفته شده است. با توجه به اینکه همه اجزای موردنیاز برای رشد موها در کاشت ابرو انتقال داده می‌شود، نتایج حاصل از این روش به طور کامل دائمی و همیشگی هستند.
اگر شما نیز به دنبال روشی مؤثر و ایمن برای بهبود ابروهای خود هستید و تمایل به داشتن یک ظاهر جذابتر دارید، با ما همراه باشید تا با اصول اساسی کاشت ابرو آشنا شده و تصمیم درستی را برای انتخاب بهترین روش بر اساس نیازهای خودتان بگیرید.
موهای کاشته شده در ابروها به شکل طبیعی رشد می‌کنند و به همین دلیل، بیمار پس از کاشت ابرو نیازی به کوتاه کردن و تنظیم ابروهای خود ندارد.
ترمیم یا کاشت ابرو به منظور پر کردن و بهبود شکل ظاهری ابرو در افرادی که به علل ارثی یا افزایش سن ابروهای کم پشت دارند، راه حلی دائمی می‌باشد. به همین منظور موهای موردنیاز از قسمت‌های دیگر مانند پشت‌سر، برداشت و در ناحیه کم پشت و خالی کاشته می‌شود.
این عمل جراحی یک فرآیند زیبایی‌شناسی است که به طراحی و ایجاد شکل و حالت‌دهی مناسب ابروها کمک می‌کند. استفاده از این روش موجب افزایش زیبایی چهره، پرپشت شدن ابروها و ترمیم حالت ابروها می‌شود و تنها راه حل دائمی برای ریزش ابرو می‌باشد.

دلایل گرایش به کاشت ابرو

ابرو یکی از برجسته ترین و مهم ترین ویژگی های صورت است. ابروهای زیبا، شکل، حالت چهره و تقارن کامل صورت را برجسته می کند. با این حال، برخی از افراد ممکن است به دلیل عوامل ژنتیکی، بیماری یا آسیب، ابروهای کم پشت و نازک یا دچار ریزش داشته باشند. این اتفاق می تواند باعث از بین رفتن اعتماد به نفس در افراد شود. خوشبختانه کاشت ابرو راه حل موثری برای این مشکل ارائه می دهد، از همین رو در سال های اخیر مورد توجه زیباجویان به‌خصوص خانم ها قرار گرفته است.
ریزش ابرو یکی از مشکلات شایعی است که پیر و جوان یا مرد و زن نمی‌شناسد و با درگیر کردن تمام افراد بر زیبایی چهره‌ی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل استفاده از روش‌های مختلف برای ترمیم ابرو مانند تتو، هاشور و کاشت ابرو با استقبال زیادی مواجه می‌شود. اما خیلی از افراد به دنبال روش‌هایی هستند که ظاهر طبیعی‌تری داشته باشد و ابرو را خوش فرم‌تر کند؛ به همین دلیل از روش کاشت ابرو استفاده می‌کنند.کاشت ابرو یک روش برای حجم‌دهی و پرپشت کردن ابرو به صورت طبیعی است.
ابروهای نازک همانند گذشته دیگر جذابیتی نداشته و امروزه ابروهای پر پشت مورد توجه قرار گرفته است.افرادی که دچار کم پشتی و ریزش ابرو هستند متقاضیان کاشت ابرو طبیعی هستند.اکثر خانم ها بر این باورند که با انجام تاتو و هاشور ابرو می توانند ابروهایشان را همانند گذشته به شکل قبل برگردانند اما واقعیت بر این است که هاشور و تاتو ابرو نه تنها ابرو را به حالت طبیعی بر نمی گرداند، بلکه معایبی همچون مصنوعی بودن ظاهر ابرو، استفاده از رنگ های شیمیایی، محدود بودن مدل های ابرو، درد و خطرات ناشی از انجام ابرو را داراست.

مراحل کاشت ابروی طبیعی عبارتند از:

اگر نگاهی به کاشت ابرو قبل و بعد از آن بیندازید، متوجه می‌شوید که این فرآیند تاثیر فوق‌العاده بر زیبایی چهره دارد. برای این که بدانید کاشت ابرو چگونه است و چطور انجام می‌شود، لازم است با مراحل آن آشنا شوید. در ادامه به مراحل کاشت ابرو به‌طور کامل اشاره شده است.

مشاوره و طراحی :

این مرحله شامل ملاقات با متخصص زیبایی و طراحی شکل ابروها بر اساس نیازها و پیشنهادهای شما می‌باشد. در این جلسه، شما می‌توانید انتظارات و اهداف خود را از آن بیان کنید و با متخصص در مورد شکل، طول و رنگ ابروهای خود صحبت کنید
قبل از عمل، شما با جراح زیبایی یا تکنسین کاشت خود ملاقات خواهید کرد تا در مورد اهداف خود برای کاشت ابرو با هم مشورت کنید. در طول این مشاوره :
کارشناس از شما در مورد سابقه پزشکی، سابقه پزشکی خانوادگی، شیوه زندگی و داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید، سوال می کند.
در مورد انتظارات خود از جراحی صحبت کنید.
در مورد خطرات احتمالی یا عوارض جانبی سوال کنید.
معمولاً در این مرحله از متقاضی درخواست می‌کنیم تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. سپس جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف، طرح را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می‌توان از طرح‌های از پیش آماده هم استفاده کرد؛ اما ظاهر این طرح‌ها معمولاً کمی غیرطبیعی‌ به نظر می‌رسد.

آماده‌سازی منطقه کاشت

در این مرحله، ابروهای شما آماده کاشت می‌شوند. این مرحله شامل پاکسازی و ضدعفونی و تزریق بی حسی به منطقه کاشت، به‌کارگیری مواد مخصوص برای تسهیل کاشت و آماده کردن بانک مو پیش از کاشت است.

آموزش و راهنمایی‌های پیش از عمل

قبل از اقدام به آن، به شما راهنمایی‌هایی درباره محدودیت‌ها و نکاتی که باید رعایت کنید، داده خواهد شد. این آموزش‌ها شامل عدم مصرف داروها و موادی که می‌توانند تداخلی با عمل داشته باشند و توصیه‌هایی درباره مراقبت پس از عمل است.

استخراج گرافت‌ها

برای کاشت ابرو معمولاً از ناحیه‌ی پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می‌شود. موهای ناحیه‌ی پشت سر، ضخیم، بلند و معمولاً چندتایی هستند، ولی موهای ناحیه‌ی پشت گوش یا پایین کردن ظریف‌تر و کوتاه‌تر بوده و واحدهای فولیکولی تک تار مویی بیشتری دارند.

کاشت گرافت‌ها

بعد از استخراج گرافت‌ها، کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ها برای کاشت مشغول شده و محصول کار خود را به جراح ارائه می‌دهند. جراح متخصص پیش از این که شروع به کاشت موها کند، محل ابروها را با بی‌حسی موضعی، کاملاً بی‌حس می‌کند.سپس با استفاده از همان تیغ‌های بسیار ریز، سوراخ‌هایی در طرح از پیش تعیین شده‌ی ابرو ایجاد و گرافت‌ها را درون آن قرار می‌دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و همچنین زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست دقت شود. اگر جراح از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ها برخوردار نباشد، نتیجه‌ی کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب خواهد شد.

انتخاب روش کاشت ابرو

در این مرحله باید با کمک پزشک بهترین روش را برای کاشت ابروهای خود انتخاب کنید. درواقع پزشک شما با توجه به شرایط بانک مو، ابزارهای در دسترس و کلیه جوانب پیشنهاداتی را به شما ارائه می‌دهد و شما با کمک پزشک یک روش مناسب را برای آن انتخاب می‌کنید.
برخی از جراحان به بیماران توصیه می‌کنند قبل از کاشت ابرو از میکرو یا تتو یا هاشور استفاده کنند.

آموزش مراقبت‌های پس از عمل

پس از کاشت ابرو، شما باید مراقبت‌هایی را رعایت کنید تا ابروی کاشته شده مراقبت کنید. در این مرحله پزشک در مورد مصرف داروها، مرطوب‌کننده‌ها و مراقبت‌های مختلف با شما صحبت می‌کند. اجتناب از فشار دادن، خراشیدن یا خارج کردن موها از منطقه کاشت در این مرحله بسیار ضروری است.

روش‌های کاشت ابرو

روش‌های مختلف کاشت ابرو با توجه به وضعیت ریزش ابروی فرد و با توجه به ترکیب صورت وی انتخاب می‌شود.یکی از بهترین مراکز برای کاشت ابرو به صورت کاملاً طبیعی، کلینیک زیبایی تندیس سلامت است.

روش کاشت ابرو نواری یا FUT

روش کاشت نواری یکی از روش‌های محبوب و موثر برای کاشت ابروی طبیعی است و کاربرد بسیار زیادی دارد. این نوع از کاشت ابرو در گذشته بسیار پر کاربرد بوده و تراکم دلخواه افراد از ابرو را در صورت ایجاد می کند. در این روش موها معمولا از پشت گوش‌ها یا روی سر برداشته می‌شوند. در واقع برای برداشت موها یک برش نواری در قسمت موردنظر ایجاد شده و بعد از برداشت موها، برش ایجاد شده بخیه می‌خورد و به این ترتیب نقاهت طولانی به همراه دارد.
برای انجام روش کاشت FUT در ناحیه بالای ابرو برش هایی ایجاد می شود و درنهایت به کمک بخیه بسته می شوند. از این رو دوران نقاهت این روش کمی طولانی است.  ابروهای کاشته شده با این روش جلوه‌ای طبیعی داشته و حالتی وز و شانه‌ای پیدا نمی کنند. با وجود دقت بالای جراح، در نهایت رشد ابروها در جهت بسیار مناسب بوده و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو کاملا منطبق است.
در این روش از بخشی از موی پوشت سر برای پیوند استفاده می‌شود. درواقع پزشک قسمتی از موی فرد را همراه با فولیکول‌های آن می‌برد و سپس آن را در ابرو قرار می‌دهد. این روش سرعت بیشتری نسبت به روش FUE دارد، اما جای زخم بزرگی‌تری دارد و دوره ریکاوری آن نیز طولانی‌تر است.

روش غیر جراحی FUE

کاشت ابرو بدون جراحی روشی بی دردسر است که برای کاشت ابروی خانم ها و آقایان استفاده می‌شود. در روش بدون جراحی کاشت ابرو، تارهای مو از پشت سر که قطر موها کمتر باشد، برداشته می‌شود و با دقت بالایی در محل ابرو کاشته می‌شود. یکی از بی دردسرترین روش‌های کاشت ابرو روش FUE یا برداشت غیرنواری و غیر جراحی است.این روش کاشت ابرو دوران نقاهت کوتاه‌تر و ظاهر طبیعی‌تری را ایجاد می‌کند. همچنین بیمار بعد از پایان کار دیگر با جای زخم یا بخیه مواجه نیست.
جراحی انجام شده در این روش بسیار سبک‌تر از روش FUT است و به همین دلیل دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری هم دارد. پس از کاشت ابرو با این روش جای زخم بر روی بانک موی فرد باقی نمی‌ماند و به دلیل عدم نیاز به استراحت طولانی، فرد بعد از کاشت می‌تواند به کارهای روزمره خود بپردازد. اما روند پیوند مو کمی کند و طولانی است.
تارهای مو از ناحیه پشت سر برداشته می‌شوند، چراکه در این ناحیه تراکم موها بیشتر است و به دلیل قطر کمتر، شباهت موها به موهای طبیعی ابرو نیز بسیار بیشتر خواهد بود. علاوه بر این ظرافت موها باعث می‌شود که ابروهای شما طبیعی‌تر شوند و کاشت با دقت بیشتری انجام شود،

روش SUT و روش‌های مبتنی بر آن

روش‌های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از مرسوم ترین و متداول ترین روش های کاشت ابرو به شمار می آیند، با استخراج فولیکول مو بدون ایجاد زخم و برش بر روی پوست به راحتی امکان پذیر است. این روش کاشت ابرو موقت نیست و به دلیل ماندگاری تا پایان عمر، طرفداران زیادی دارد. ابرو های کاشته شده در این روش ها نسبت به دیگر روش های موجود ظاهر بسیار طبیعی تری دارند. به همین دلیل روش های SUT به عنوان محبوب ترین روش ها در دنیا شناخته می شوند.

کاشت ابرو از موی سر

در این روش، مویی که از مناطق دیگر سر جمع‌آوری شده است، به مناطق خالی ابروها کاشته می‌شود. این روش معمولاً برای افرادی استفاده می‌شود که ابروهای ناقص، نازک یا ضعیف دارند. برای مراقبت‌های پس از آن از موی سر گرافت‌های مو از موهای بالای گوش گرفته می‌شود.

کاشت ابرو با فیبروز

در این روش، ابروهای مصنوعی ساخته‌شده از فیبروز (یک نوع مصنوعی پزشکی) بر روی پوست چسبانده می‌شوند. این روش معمولاً برای افرادی استفاده می‌شود که ابروهایی کاملاً ناقص و نیازمند ایجاد شکل و حجم می‌باشند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های کاشت ابرو با فیبروز موقتی بودن آن است.
انواع روش‌های کاشت ابرو با فیبروز :
نواری
تک به تک
سه‌بعدی
مزایای کاشت ابرو شامل ایجاد شکل منحصر به فرد و طبیعی، افزایش ضخامت و حجم ابروها، پوشش قسمت‌های خالی و بهبود کامل ظاهر ابروها است. این روش، نتایج طولانی مدت و دائمی دارد و می‌تواند به طور مؤثری جذابیت و جمال صورت را تقویت کند.

 

در کلینیک پوست و مو تندیس سلامت با بهره‌‎گیری از پزشکان و متخصصان این حوزه افتخار کاشت ابرو به صورت طبیعی را داریم.
جهت دریافت وقت مشاوره، آگاهی از روش انجام کاشت ابرو، اطلاع از هزینه و نحوه پرداخت و یا رزرو نوبت با مشاورین ما در تماس باشید.